Zakup podręczników dla szkoły Asz-Szark

Powrót do szkoły po wakacjach to ekscytujący moment dla dzieci. Niestety, zakup wyprawki szkolnej, w tym podręczników, jest dużym zmartwieniem dla ich rodziców – zwłaszcza w Syrii, gdzie końca kryzysu gospodarczego nie widać.

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego, dyrekcja szkoły Asz-Szark zdecydowała o przekazaniu otrzymanych środków na pokrycie 50% kosztów podręczników dla wszystkich uczniów. Podręczniki z języka arabskiego, angielskiego, matematyki i przyrody otrzymało 300 dzieci ze szkoły podstawowej (klasy 1-6) oraz 120 dzieci z przedszkola.

Dzieci pytane podczas dystrybucji o swój ulubiony przedmiot, najczęściej odpowiadały… „matematyka”!

Wsparcie finansowe, które umożliwiło zakup podręczników dla uczniów szkoły Asz-Sark w Aleppo, przekazała Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza w Gdańsku.

Bardzo dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *