Uczniowie z Radziejowic dla dzieci w Syrii

Uczniowie z Radziejowic dla dzieci w Syrii

W Szkole Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach przeprowadzono szereg działań informacyjnych o sytuacji w Syrii i potrzebie pomocy. Nauczyciele przeprowadzili lekcje podczas których zapoznali uczniów z akcją „Szkoła-szkole”. Efektem dyskusji i burzy mózgów było przygotowanie planu działań w ramach akcji, które przeprowadzono w szkole.

Całą akcję promowała wystawa zdjęć wraz z opisem szkół z Aleppo. Zorganizowano Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy, w którym wystąpili wszyscy uczniowie szkoły prezentując wcześniej wylosowaną kolędę. Koncert był otwarty dla całej społeczności lokalnej. Goście mieli możliwość wsparcia akcji przez zakup cegiełki w postaci karty świątecznej wykonanej przez uczniów. Miłym akcentem był gościnny występ lokalnego chóru Gaudeamus.

Dużym powodzeniem cieszyła się sprzedaż smakołyków przygotowanych przez uczniów i nauczycieli. W efekcie wszystkich podjętych działań wzrosła świadomość uczniów i ich rodzin o potrzebie wspierania innych.

Autor: Beata Jedynak, Szkoła Podstawowa im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *