Odmalowane podwórko szkolne w Aleppo

Dla wielu dzieci w Syrii, powrót do szkoły po przerwie spowodowanej pandemią, wiązał się ze stresem. Dzisiaj zajęcia odbywają się zgodnie z planem, a nauczyciele próbują nadrobić stracony czas. Jeszcze przed początkiem zajęć, P. Sabriye Elias, dyrektorka szkoły Bani Taghlib, wraz z kadrą pedagogiczną, zdecydowała o przygotowaniu przestrzeni szkolnej na powrót uczniów. Zniszczone wcześniej podwórze zostało wyremontowane, osuszone i odmalowane. Na ścianach pojawiły się piękne dekoracje. Na podwórzu dzieci spędzają przerwy i bawią się. Dzięki programowi „Szkoła Szkole” zakupiono również zabawki dla przedszkolaków.

„Po długiej przerwie, chcemy zmotywować nasze dzieci je do przystąpienia do szkolnej codzienności. Szkoła powinna być dla nich miejscem, do którego chcą wracać”, mówi p. Sabriye.

Dzieci były zachwycone efektem. Emilowi, uczniowi szóstej klasy, szczególnie spodobały się graficzne nuty: „Muzyka pozwala mi wyrazić emocje, kocham muzykę! Kiedy zobaczyłem nuty na ścianie, ucieszyłem się”. Z kolei Carlę i jej przyjaciółkę Nour zachwyciły malunki strażaków: „Nigdy nie widziałyśmy prawdziwego strażaka, ale wiemy, jak ważną ma pracę. Pewnie wygląda jak na tym obrazku, ma specjalny mundur i pędzi do ludzi, żeby ich ratować. Mamy nadzieję, że nigdzie na świecie nie będzie już pożarów, a osoby, które straciły zdrowie w pożarach, odzyskają je”.

Zdjęcia podwórza przed rewitalizacją:

Zdjęcia podwórza po rewitalizacji:

Serdecznie dziękujemy polskim szkołom, których darowizny umożliwiły remont!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *