Ruszamy z II. edycją programu!

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a tym samym – Caritas Polska rozpoczyna II. edycję programu „Szkoła Szkole” na rzecz syryjskich placówek edukacyjnych.

Co nowego słychać w programie?

  1. Sytuacja epidemiczna w Syrii jest bardzo trudna. W sierpniu liczba zarażonych wzrosła trzykrotnie. Istnieją zasadne wątpliwości, że oficjalne dane nie odwzorowują rzeczywistej skali epidemii. Jak będzie wyglądać rok szkolny 2020/2021 w Syrii? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Rozpoczęcie roku zostało odroczone do połowy września. Na szczęście, realizacja programu „Szkoła Szkole” pozostaje niezagrożona. Zakupione przez dyrekcje szkół materiały będą służyć uczniom, gdy powrócą do stacjonarnego trybu nauczania.
  2. W tym roku dotrzemy z pomocą do czterech szkół w Aleppo oraz do jednej z Homs – Zespołu szkół al-Ghassanijja, jednej z najstarszych szkół w Syrii, która przyjmowała na nauki dziewczynki. Więcej o tej szkole przeczytasz w zakładce Nasze szkoły.
  3. Dyrekcje szkół zgłosiły, na co przeznaczą otrzymaną pomoc w najbliższych miesiącach:

Zespół szkół Al-Ghassanijja potrzebuje sprzętu elektronicznego (rzutnika), wyposażenia części przedszkolnej (huśtawek, zjeżdżalni), zabawek edukacyjnych oraz książek do biblioteki, pomocy dydaktycznych dla nauczycieli.

Szkoła podstawowa Al-Wurud planuje zakup wyposażenia sali komputerowej, pomocy dydaktycznych do różnych przedmiotów, zabawek, krzesełek i huśtawek dla przedszkolaków.

Uczniowie zespołu szkół Cylicja skorzystają z artykułów papierniczych, plecaków, koszulek dla uczniów, dwóch laptopów do sali informatycznej. Planowany jest remont dwóch klas i organizacja przyjęcia noworocznego dla uczniów, jeśli zaistnieją sprzyjające warunki sanitarne.

Szkoła podstawowa Bani Taghlib doposaży szkolną bibliotekę w nowe książki i podręczniki, a klasy do zajęć przyrodniczych – w narzędzia edukacyjne. Dyrekcja chce kupić odzież i artykuły sportowe, w tym piłki. Aby stworzyć lepszą przestrzeń dla dzieci, korytarze zostaną odmalowane i ozdobione. Jeżeli sytuacja pozwoli, uczniowie wezmą udział w przyjęciu świątecznym lub wielkanocnym.

Dyrekcja szkoły podstawowej Al-Inaja zgłosiła konieczność naprawy szkolnego autobusu, przeprowadzenie podstawowego remontu kilku pomieszczeń przedszkolnych i zakupu kserokopiarki na użytek nauczycieli, aby nie musieli korzystać z punktu druku poza szkołą.

Realizacja programu „Szkoła Szkole” jest możliwa wyłącznie dzięki akcjom charytatywnym, przeprowadzanym przez nauczycieli i uczniów w polskich szkołach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili przebieg akcji w poprzednim roku szkolnym. Podsumowanie I. edycji znajdziesz tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *