Nowe przedszkole w Zespole Szkół Cylicja

Zespół szkół Cylicja to jedna z najstarszych ormiańsko-chrześcijańskich placówek edukacyjnych w Aleppo, założona w 1921 roku. Ze względu na jej położenie we wschodniej części Aleppo budynek szkoły ucierpiał w wyniku prowadzonych działań wojennych. Najwięcej zniszczeń przypadło na budynek przedszkola, w którym uczyli się najmłodsi uczniowie.  

Po przeprowadzeniu najważniejszych prac remontowych przyszedł czas na zakup niezbędnych sprzętów. Dzięki programowi Szkoła Szkole sale lekcyjne wyposażone zostały w nowe tablice, grzejniki, biurka oraz krzesła. Jednak największą radość przyniosły dzieciom trampolina, dmuchana zjeżdżalnia i liczne zabawki edukacyjne. Zobacz, jak na nowy plac zabaw zareagowały maluchy: 

Jedna z nauczycielek oddziału przedszkolnego, pani Maral Arakelian, podkreśla, jak ważna była dla szkoły idea stworzenia przyjaznego miejsca, będącego idealnym tłem do nauki i rozwoju: 

“Chcieliśmy, aby przedszkole było bardziej przyjaznym miejscem dla dzieci, dlatego, że jest to miejsce, w którym rozpoczynają naukę i rozwijają swoje umiejętności. Dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy, byliśmy w stanie dostarczyć wszystkie niezbędne narzędzia do stworzenia odpowiedniej atmosfery, za co bardzo dziękujemy!”.  

W imieniu uczniów z Syrii dziękujemy za okazane wsparcie!  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *