Nowa edycja programu Szkoła Szkole!

Ruszyła kolejna edycja programu „Szkoła Szkole”, którego celem jest wsparcie syryjskich placówek edukacyjnych. 

Sytuacja humanitarna w Syrii jest wciąż bardzo trudna. Dziś, choć działania wojenne w Syrii ustały, mieszkańcy tego kraju wciąż dźwigają brzemię niedawnych wydarzeń. Sytuacji nie ułatwia trwająca wciąż pandemia koronawirusa, której skalę trudno potwierdzić bazując na oficjalnych danych. Życie 90% syryjskich dzieci wciąż uzależnione jest od pomocy humanitarnej, a 2,45 milionów uczniów nie chodzi do szkoły.  

Co nowego słychać w programie? 

Od tego roku szkoły, które chciałyby włączyć się do programu powinny wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się w zakładce Chcę pomóc. Dzięki temu opiekun szkół, Gabriela Pawlak, będzie mogła skontaktować się z koordynatorami i zaoferować swoje wsparcie w organizacji zbiórek. 

W tym roku dotrzemy z pomocą do dziewięciu szkół w Aleppo. Więcej o tych szkołach przeczytasz w zakładce Szkoły w Syrii na naszej stronie internetowej. Naszym celem na 2022 r. jest zebranie i przekazanie szkołom 300 000 zł. 

Zebrane środki pozwolą na spełnienie najpilniejszych potrzeb szkół. Są one niezwykle zróżnicowane – od zakupu tablic, pomocy dydaktycznych, wyposażenia pracowni chemicznych, po grzejniki panele słoneczne, a nawet odpowiednie wsparcie medyczne i terapia dla dzieci z niepełnosprawnościami.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *