Sportowe stroje, piłki, rzutnik dla Zespołu Szkół Cylicja

Dzięki darowiznom od polskich uczniów, Zespół szkół Cylicja w Aleppo otrzymał nowe wyposażenie do lekcji wychowania fizycznego i sprzęt techniczny – rzutnik i głośnik.

Zakupiona odzież sportowa jest na użytek uczniów od czwartej klasy szkoły podstawowej po ostatnią klasę liceum, natomiast akcesoria sportowe, takie jak piłki, liny i maty – będą na użytek wszystkich klas, również najmłodszych uczniów szkoły.

Elias uczy się w jedenastej klasie (odpowiednik trzeciej klasy liceum) i jest kapitanem szkolnej drużyny piłkarskiej.

„W tym roku chcemy wziąć udział w międzyszkolnych rozgrywkach piłkarskich. Organizatorzy wymagali, aby szkoły miały jednolite szkolne stroje. Bardzo cieszymy się, że nasza drużyna otrzymała te stroje. Czujemy się docenieni, że dyrekcja zgodziła się na zakup tych strojów.”

Dzięki tej dawce motywacji i nowym piłkom, mamy nadzieję, że w tym roku wygramy złoty medal.

Natalie, nauczycielka wychowania fizycznej: „Jestem wdzięczna polskim szkołom, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w zagrywkach międzyszkolnych, godnie reprezentując naszą szkołę, a także za nowy sprzęt sportowy”. Trenerka podkreśla, że nowy sprzęt zwiększy atrakcyjność aktywności fizycznej wśród uczniów.

Zakup wyposażenia sportowego i sprzętu technicznego był możliwy dzięki darowiznom zebranym przez SKC w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jaśle, Szkołę Podstawową im. K. Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich i Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy.

Bardzo dziękujemy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *