Dzień Papieski w szkole w Przytyku

 

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku nie tracą czasu i już mają za sobą pierwszą akcję charytatywną na rzecz dzieci w Syrii. Doskonałą okazją do działania dla Szkolnego Koła Caritas, tj. organizacji dziecięcej i młodzieżowej, włączającej się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas okazał się Dzień Papieski. 17 i 19 października uczniowie sprzedawali kremówki papieskie, z których dochód został przekazany na akcję Szkoła Szkole. Chętni mogli też sprawdzić swoją wiedzę w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II, organizowanym przez SKC. 

 

 

Warto odnotować, że Szkolne Koło Caritas w SP im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku liczy już 90 członków! Cieszymy się, że uczniowie szkoły mają tak otwarte serca i pragniemy pogratulować opiekunkom SKC, s. Zofii Gędźbie, p. Zofii Kazimierczak oraz s. Zycie Gutkowskiej. Nie możemy doczekać się relacji zbiórek na rzecz syryjskich dzieci z innych szkół!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *